Bibloo Na Nové scéně

26. 10. 2015

Jak to máte s moderní architekturou Prahy? Líbí, nelíbí či ji snad mylně považujete za komunistickou? Nedávno jsme se účastnili prohlídky Nové scény, kterou organizovala platforma Scholastika a provedl nás mimo jiné Vladimír 518 - rapper, výtvarník a obdivovatel práce architekta Pragera.

My image 1

My image 9

Líbí se nám obložení drahým kubánským mramorem a impozantní schodiště. Víte, že za socialismu bylo zákonem dáno, že 1 – 4 % z rozpočtu stavby musí být dány na výtvarná díla spojená se stavbou? Při vybudování Nové scény jich tak vzniklo celkem čtrnáct. Při dnešní výstavbě, například nových stanic metra, nevznikne ani jediná. 

My image 3

My image 11

Možná vás, jako některé kolemjdoucí, dráždí mohutnost Nové scény - budova, která připomíná spíše tank než divadlo. Mohou za to skleněné kvádry, které však neplní jen „estetickou“ ale i praktickou funkci – tlumí enormní zvukovou zátěž od Národní třídy. 

My image 6

My image 10

A takto bychom vám mohli vyprávět ještě několik odstavců a dokonce stran. Nicméně nenechte si ujít další prohlídky Nejošklivější architektury Prahy – dostanete se na místa, na která byste jinak neměli šanci se dostat. Například, jako my, do kulisového skladiště Národního divadla.

My image 7

Boty Tommy Hilfiger

My image 12

My image 8

Peněženka Trussardi Jeans 

Na prohlídku Nové scény jsme se vydali v komfortních jeansech a skvělých pérkách, jejichž pohodlnost nám při dlouhé chůzi přišla vhod. Na podzim nám nesmí chybět pořádně teplý svetr s dlouhými rukávy, za které se žádná zima nedostane, a khaki parka je v každém případě „must have“ každé skříně. Vydejte se také na piazzetu Nové scény a nechte se inspirovat.

My image 4

My image 2

My image 5

Kupte si celý outfit:
Parka Plums / Svetr Replay / Jeansy Pepe Jeans / Boty Gant

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru