Štědrý den v klidu a v pohodě

24. 12. 2015

Předvánoční shon a stresy jsou za námi. Konečně je tady ten dlouho očekávaný Štědrý den, na který se těší především děti. Dárky jsou nakoupené a zabalené, stromeček nazdobený, cukroví hotové a nyní si konečně můžete v klidu sednout, pustit si v televizi vánoční pohádku a vychutnávat si tu pravou vánoční atmosféru.

My image 1

Ačkoliv je Štědrý den jen jedenkrát v roce, pro většinu z nás je to úleva, že tento den je konečně tady. Díky komerčnímu pojetí Vánoc v posledních letech, máme Vánoce prakticky již od října. Na druhou stranu někteří otrlejší nákupčí to nechává chladnými až do posledního předvánočního týdne. 

Vánoční svátky trvají tři dny, ale právě Štědrý den patří k tomu nejdůležitějšímu. Kdo by se netěšil na klasické vánoční pohádky, které se nikdy neokoukají a mají v sobě obrovské kouzlo, na rozdíl od těch moderních. Například Tři oříšky pro Popelku nebo Šíleně smutná princezna. Obě pohádky jsou tak neuvěřitelně nadčasové, přestože přeskočily již několik generací.

My image 2

Chcete vidět zlaté prasátko? Když vydržíte nejíst až do večera, tak ho určitě uvidíte. Podle tradice bychom měli držet půst a dopřát si až štědrovečerní večeři. To ovšem dodržuje jen málokdo. Cukroví, ochutnávka bramborového salátu, zda je dostatečně slaný a ochucený, sem tam zakousnutí se do výborné vánočky. Ruku na srdce, kdo by odolal? Mezi další oblíbené vánoční tradice patří krájení jablka - kdo najde hvězdičku, pouštění kapra zpět do rybníka, lití olova nebo pouštění lodiček ze skořápek od ořechů. 

Jakmile se setmí, začíná příprava štědrovečerní večeře v podobě smažené ryby nebo řízku. Chybět nesmí také domácí bramborový salát a rybí polévka. Poté se všichni přesouvají ke stromečku, aby si rozbalili dárky, které jim Ježíšek přinesl. Jaké překvapení asi najdeme pod stromečkem? Někteří celý den přemýšleli o tom, zda tam bude vysněná kabelka nebo ty překrásné střevíčky jako pro Popelku.

Rádi bychom Vám popřáli krásné a ničím nerušené Vánoce. Také se těšíme na zasloužený odpočinek, po tom množství balíčků a dárečků, které jsme vám poslali. Těšíme se na vás opět po Novém roce. 

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru