Kokosové opojení

27. 12. 2015

Kokosový olej má téměř zázračné účinky. A člověk se nemusí bát toho, že jde jen o nějakou módní vlnu. Kokosový olej totiž hraje významnou roli v dějinách péče o krásu už staletí. 

My image 2

Ať použiváme kokosový olej zvnejšku, nebo zevnitř, nemůžeme udělat chybu. (Ale pozor! Mnohem účinnější je takzvaný pannenský olej, který se lisuje za studena. Je sice trochu dražší, ale rozdíl poznáte. Nicméně, i ten který je před lisováním zahřívaný a v obchodech trochu levnější, svými účinky daleko překoná leckterou drahou kosmetiku...)  Kokosový olej obsahuje velké množství vitaminů A, C a E, tělu prospěšné mastné kyseliny a to především kyselinu laurovou.

Kokosová dobrota 

Nebojte se s kokosovým olejem vařit a péct. Jako jediný rostlinný tuk se totiž nepřipaluje. Navíc je z 92% tvořen nasycenými mastnými kyselinami, které jsou zdravé. Vařte s ním, pečte vánoční cukroví, vyrábějte pomazánky, krémy, ochucujte, dochucujte, co hrdlo ráčí.

My image 1 

A další dobrá zpráva. Pokud chcete hubnout, jděte do toho s kokosovým olejem. Dodává tělu postupně energii a déle se tráví, neusazuje se a neobsahuje žádný cholesterol. Když si dáte několik lžiček, budete se cítit sytě několik dalších hodin a nejspíš u vás nebude vyvolávat pocity na zvracení, jako jiné oleje

Pojďme ale od užití vnějšího k užití vnitřnímu. V Asii už před staletími přišli na to, že zábal z kokosového oleje zjednoduší rozčesávní, zabráňuje lámavosti a vypadávání vlasů, zvyšuje jejich lesk a odstraňuje lupy. Je také vynikajícím masážním přípravkem. Je jemný a voňavý, zpomaluje stárnutí i tvorbu vrásek. Klidně jím nahradíte i tělové mléko, dokonale se vstřebává a nezanechává mastný film.  Potřete-li kokosovým olejem své rty, bude je v létě chránit před UV zářením, v zimě je zvláční a zjemní. 

A třešinkou na závěr je rada: bělte si kokosovým olejem zuby. Naneste ho jen na prst a za několik dní uvidíte zřetelný rozdíl. Navíc předejdete tvorbě aftů a posílíte si imunitu dutiny ústní. A navíc - používáním kokosového oleje vlastně chráníte nejen sebe, ale i životní prostředí. Kvůli výrobě oleje z kokosových ořechů není nutné kácet hektary palmových hájů a nenapravitelně tak ničit ekosystém.

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru