Jaké cvičení je pro vás to pravé

8. 1. 2016

Dala jste si do nového roku předsevzetí, že budete pravidelně cvičit a přemýšlíte o tom, jaké cvičení bude to pravé? Rozhodnete-li se pro sálové cvičení, které oceníte zejména v zimních měsících, máte několik možností. Mezi nejoblíbenější patří jóga, kickbox, nebo pilates. Možností je však mnohem více. Každé cvičení má svá specifika a hodně záleží nejen na vaší fyzické kondici, ale také jaké partie potřebujete zpevnit a co by vás nejvíce bavilo. 

My image 2crop top Happiness/legíny SuperDry

Jóga pro psychickou i fyzickou pohodu

Hledáte-li relaxační cvičení, které pomáhá k duševní rovnováze, zvolte jógu. Jóga je ideální cvičení pro ženy, které se nechtějí potit ve fitku nebo poskakovat na aerobiku. Pomocí jógy si dokonale zpevníte postavu, naučíte se správně dýchat a poznáte své tělo. Jóga vám pomůže také v případě, že máte problémy s páteří, například od dlouhodobého sezení nebo různé svalové disbalance. Jednotlivé cviky jsou vedeny tak, abyste se zbavila bolesti, zpevnila svalstvo a zároveň se naučila správně uvolnit. 

Jóga má mnoho předností, protáhne svaly, zlepšuje kondici, zpevňuje tělo a také funguje jako skvělé přírodní antidepresivum, protože po cvičení se budete cítit doslova jako v sedmém nebi. 

My image 4tepláky Franklin & Marshall/triko Franklin & Marshall

Zbavte se problematických partií s Pilates

Trápí vás problematické partie, se kterými chcete zatočit? Vsaďte na Pilates. Za pomoci tohoto cvičení se rychle dostanete do kondice, navíc je určeno ženám v jakémkoliv věku. Pilates představuje soubor cviků, které se zaměřují přesně na ty části těla, která nás nejvíce trápí, tedy zadeček, stehna a bříško. Nedochází k nadměrnému zatěžování organismu ani svalovému napětí, vše je dokonale vyvážené. Pilates oceníte také v případě, že dáváte přednost pomalejšímu cvičení, na rozdíl od Zumby a kickboxu, jde o pomalé a v zásadě pozvolné cvičení. 

My image 1top Helléné/šortky Replay/tenisky Replay

Zformujte si postavu kickbox aerobikem

Hledáte-li skutečně energické cvičení, při kterém se pořádně zapotíte, vyzkoušejte kickbox aerobik. Nudit se při něm rozhodně nebudete, velmi rychle získáte kondičku a na vaší postavě to bude také brzy znát. Kickbox aerobik je poměrně náročný, na druhou stranu vás velmi rychle pohltí a vy se na každou hodinu budete doslova těšit. 

Jde o moderní a velmi dynamické cvičení, ve kterém se snoubí základy aerobiku spojené s prvky bojového umění. Choreografie je jednoduchá, skládá se z klasického aerobiku, který je doplněn různými kopy, údery a úhyby. Boxováním dokonale procvičíte horní část těla, zatímco výkopy posilují nohy. Těmito cviky posílíte svaly a naučíte se základní prvky sebeobrany. 

My image 4

Cvičení vás musí bavit

Nejdůležitější je, aby vás cvičení bavilo. Jedině tak budete mít motivaci chodit na další hodiny a dostaví se žádoucí výsledky. Klidně využijte ukázkových hodin zdarma, které některá centra nabízejí, a udělejte si sama obrázek, co je pro vás vhodné.

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru