Novoroční předsevzetí A jak na ně

21. 1. 2016

Konec roku a začátek nového bývá nejčastěji spojen s bilancováním. Většina z nás přemýšlí o tom, co bychom mohli v novém roce udělat jinak a lépe. Tak vznikají předsevzetí, která však jen málokdo z nás skutečně dodrží. Která předsevzetí jsou nejčastější a proč si je vlastně dáváme? Obvykle se o to snažíme usilovně plní optimismu a ideálů, ale postupně nadšení klesá, až nakonec zcela vyprchá.

V novém roce to bude jinak! Bujaré silvestrovské oslavy jsou za námi a možná jste už přemýšleli o novoročních předsevzetích. Obvykle se týkají častých neřestí, jako je kouření, přejídání a lenošení. Přestat kouřit, zhubnout, tedy jíst zdravěji a začít cvičit, případně také začít se věnovat cizímu jazyku či méně utrácet a více šetřit. To jsou asi nejčastější novoroční předsevzetí, která si dáváme. 

Přestat kouřit! Důležitá je ovšem motivace, protože počáteční nadšení se velmi rychle mění, jakmile se blíží „plnění“ tohoto předsevzetí. Na silvestrovském večírku, kde jste vykouřila krabičku cigaret, se snadno plánuje, že od nového roku přestanete kouřit. Ale jakmile k tomu dojde, není snadné s tím začít. Přestat kouřit je nejčastější novoroční předsevzetí, ale zároveň také nejtěžší. Kouření je totiž závislost, které se jen stěží zbavujeme. Ačkoliv je tento úkol těžký, není nereálný. Už jste slyšeli například o elektronické cigaretě?

Začít hubnout a sportovat. Vánoční svátky se často neblaze podepíšou na naší postavě. Sledování pohádek s mísou vánočního cukroví představuje dokonalou relaxaci, to se ovšem projeví na nějakém tom kilogramu navíc. Opět potřebujeme motivaci. Co třeba plavková sezóna, která je tu za „pouhých“ pět měsíců (možná o něco později, ale to nevadí). Kupte si permanentku na Zumbu nebo do fitka, to je ta nejlepší motivace, která vás „donutí“ chodit pravidelně cvičit. 

My image 1

Zdravější životospráva. Ačkoliv se zdá toto předsevzetí snadné, není tomu tak. Otázkou je, co to vlastně zdravé stravování je? Stačí pouze zařadit do jídelníčku více ovoce a zeleniny, vyměnit bílé pečiva za celozrnné a vynechat smažená, tučná a sladká jídla? Zajděte si k odborníkovi, který vám poradí s jídelníčkem a dodá potřebnou motivaci.  

My image 2

Naučit se cizí jazyk. Pokud to opravdu myslíte vážně, přihlaste se do kurzu nebo si zařiďte individuální výuku. Nespoléhejte na to, že se budete doma sami učit cizí jazyky po večerech, toto odhodlání většinou skončí dříve, než začalo.

My image 3

Odměňte se. A nezapomínejte na malé odměny za velké úspěchy. Vydržela jste již měsíc nekouřit? Udělejte si radost například novým tričkem nebo kabelkou, využijte atraktivních povánočních slev. Zhubla jste na svou původní váhu? Skvělé, konečně si můžete koupit ty krásné přiléhavé šaty, po kterých dlouho toužíte.

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru