Vlasy do krásy i v chladu

11. 2. 2016

Naše vlasy dostávají v zimním období co proto. Nedostatek vitamínů a slunce, mráz, smog - to všechno na naše kadeře působí ne zrovna blahodárně. Poraďte si nepřízní ročního období! Začněte prevencí.


Stříhat, stříhat, stříhat. Možná na sobě už na podzim pozorujete nepříjemně vyšší padání vlasů. Běžte ke kadeřnici a nechte si zastřihnout konečky. Ty trpí nejvíc. A to též udělejte i na přelomu zimy a jara. Významně tak pomůžete jejich regeneraci. 

My image 1

Olivový olej do vlasů? Ano! Nepodceňujte kůry a zábaly. Snadno si je můžete připravit i samy doma. Stačí vám k tomu to, co najdete doma v ledničce či spižírně. Vypadávání vlasů zmírníte vtíráním cibulové šťávy s kapkou koňaku do pokožky hlavy. Máte vlasy křehké? Lámou se vám? Pomohou banány. Rozmačkejte jeden, přidejte žloutek a pět lžic olivového oleje, naneste na vlasy, přikryjte igelitem, obalte nahřátým ručníkem a nechte nejméně půl hodiny působit. Samozřejmě si pak důkladně hlavu umyjte šampónem. Výsledkem budete ohromeni. Trápí vás naopak mastné vlasy? Recept je jednoduchý: 50 ml olivového oleje, 50 ml citronové šťávy. Je působivější olej mírně ohřát. Nechte balzám hodinu působit a následně vlasy umyjte, abyste olej odstranily a radujte se z pokroku, který uvidíte.

My image 2


Nezapomeňte na životosprávu. Stejně jako na všechno ostatní v našich tělech, i na kvalitu vlasů působí primárně naše životospráva. Málo spíte? Špatně jíte? Jste ve stresu? I na vlasech se to pozná. Pokud chcete mít lesklou a hebkou hřívu, myslete na jídelníček. Důležité jsou například esenciální mastné kyseliny Omega 3, 6 a 9 obsažené v různých semínkách nebo ořeších. Zapomínat bychom neměli ani na dostatečný přísun zeleniny, ovoce, luštěnin a mléčných výrobků.

My image 3

A konečně - noste v zimě čepice nebo jiné pokrývky hlavy. Nemusíte mít strach, že by tím vaše image utrpěla. Právě naopak! Při dobré volbě ukážete, jak jste IN a ještě zakryjete trochu neupravený účes. Takže bez čepice ani ránu!

 

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru