Módní ikony Ženský módní diktát

2. 3. 2016

Kdo určuje, co se bude tuto sezónu nosit? Kdo udává styl? Kdo ovlivní miliony žen a upraví jejich vkus? Modní branže zdaleka není pouze ženským teritoriem. Několik z nich však nechalo na staletí trvající cestě módy nesmazatelnou stopu, ve které kráčely, kráčí a budou kráčet zástupy následovatelek a následovatelů. 

Cherche la femme - Za vším hledej ženu. Už manželka Napoleona Bonaparte Josefína diktovala francouzskému dvoru jak se obléct, učesat a nalíčit. Přiblížíme-li se  do historie méně vzdálené, narazíme na pár osobností, které byly tak výrazné, že jako ony chtěl vypadat prakticky každý ženského pohlaví.

My image 1

My image 2

Dvacátá léta dala prostor uhrančivé a tajemné herečce a zpěvačce Marlene Dietrich. Ta obohatila ženský svět o kalhoty a postarala se tím o průlom ve stylu oblékání. Ve stejné době zářila na módním poli asi nejslavnější návrhářka všech dob, Coco Chanel. Z oblékání udělala tato vynálezkyně černých “koktejlek” umění a náboženství. Její věta: "Oblékejte se tak, jako by to bylo naposledy," je pro každého, kdo se v módě pohybuje mantrou. Sexy Marilyn Monroe, ultraštíhlá Twiggy, elegantní Grace Kelly, dokonale sladěná Jacquelin Kennedy, bláznivá punk-návrhářka Vivienne Westwood,... Ty všechny byly vzory, předobrazy a ikonami pro sta tisíce žen. Dodnes jsou vzpomínanými, respektovanými a inspirujícími hrdinkami své doby. A Vivienne Westwood, věhlasná módní návrhářka, navíc ještě rozhodně neřekla své poslední slovo.

My image 3

Nic není nemožné. Poslední desetiletí jsou ve znamení naprosté volnosti, bez limitů a pravidel. Chcete provokovat jako Madonna, nebo Lady Gaga? Jestli na to máte odvahu, dveře jsou vám více než otevřené. Právě tyto dvě zpěvačky ukázaly světu, že se nezastaví před ničím. Šaty z masa, igelitu, sítě? Klidně. Špičatá podprsenka? Sem s ní. Vlasy v barvě duhy? Třiceticentimetrové platformy na "lodičkách"?

My image 4

Pokud jsou ale podobné odvazy na vás už trochu moc, nechte se inspirovat klidnějšími, rozhodně ale ne úzkoprsými hvězdami. Kate Moss může být dobrým příkladem toho, že nemusíte vypadat jako z kosmu, ale můžete zaujmout jen tím, že budete originálně kombinovat zdánlivě neslučitelné kousky a ještě k tomu vypadat dobře. Jeansy, sako od kostýmu, klobouk, blyštivý top a kecky - dejte to dohromady a zaručeně si říkáte o sebevědomý a osvěžující outfit, ve kterém se budete cítit jako ryba ve vodě. Říká vám něco jméno Amal Cloonyová? Libanonská manželka George Cloonyho je v posledních letech obdivovanou módní ikonou, která má svůj styl i na cestě do supermarketu. Stačí si jednou vzít k jeansům dřeváky na vysokém podpatku a už v tomto modelu lítá každý třetí.

My image 5

Ale konečně, o tom, co je IN se rozhoduje úplně jinde. Například šéfredaktorka Vogue Anna Vintour „udává“, co si bude svět v nadcházejících měsících oblékat. Jak to funguje? Návrhář, který dostane palec dolů, může svou kolekci klidně spálit. A když jsme u Vogue, ve světě módy začnete opravdu něco znamenat, když se ocitnete na titulní straně. A vůbec nejlépe, pokud vás tam vyfotí Annie Liebovitz.

My image 7

Ten náš píseček český. I v naší kotlině občas na módním nebi zazáří hvězda. Jste spíše sportovně-ležérní typ? Dara Rolins pro vás může být vzorem. Vyhovuje vám nedbalá elegance? Aňa Geislerová se v ní pohybuje s grácií a sebejistě. Každopádně - nechte se spíš inspirovat, než otrocky vláčet aktuální módní vlnou. Není nad to, být originál.

 Zdroj obrázků: Pinterest

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru