Běhat v rytmu New Balance

10. 3. 2016

Pod názvem New Balance se ukrývá tradiční americká značka, která se zaměřuje na sportovní obuv. Ve své kategorii je o několik naběhaných dálek vpřed, neboť přináší vysoce pohodlné boty, u nichž je kladen důraz nejen na komfort, ale také na design. New Balance, to je synonymum kvality. 

Začátky New Balance. Společnost čerpá ze své dlouholeté historie, která spadá až na počátek minulého století. V roce 1906 jej založil Američan William J. Riley jako malovýrobnu obuvi. Jeho úmyslem bylo vytvořit takovou obuv, která pomůže lidem vyřešit problémy s chodidly za pomoci podpůrných oblouků instalovanými do boty. Tyto oblouky měly napomáhat zlepšit tvar chodidla. Sortiment zahrnoval také zdravotní boty na předpis. William svou společnost pojmenoval New Balance, tedy „nová rovnováha“. A přesně této filozofie se drží dodnes. Obuv má být taková, aby v ní náš balanc byl dokonalý.

Značka má za sebou úspěchy i pády. V roce 1933 zasáhla společnost New Balance velká ekonomická krize. O rok později se stal jeho obchodním partnerem zkušený Artur Hall a pár let na to už Riley držel v ruce první navrženou a vyrobenou běžeckou botu, která si získala mnoho příznivců.

 My image 4Tenisky New Balance

V padesátých letech převzali vedení společnosti Eleanor a Paul Kiddovi, kteří pokračovali ve stopách zakladatelů. Obrovský úspěch slavili s modelem Trackster, jednalo se o první výkonnostní botu na světě, jež měla zvlněnou podrážku v různých šířkách.

Moderní technologie a elegantní design. V současné době je firma New Balance známá po celém světě. Výrobce sportovní obuvi a oblečení klade důraz na moderní design a vysokou kvalitu. Sortiment je vyroben za pomoci nejmodernější technologie. Obuv zohledňuje proměnlivou šířku chodidla a individuální velikosti, které jsou určeny na míru potřebám každého člověka.

Běžecká obuv New Balance je vybavena zvláštním materiálem, který se nazývá Abzorb. Pomáhá tlumit nárazy a zvyšuje tak komfort při běhu. Velkou předností je také vysoká pružnost. Další inovativní technologií je N-Durance, která představuje tvrzenou směs, jež využívá těch nejlepších vlastností karbonových vláken. Tento materiál zajišťuje obuvi maximální odolnost proti mechanickému opotřebení. Zapomenout bychom neměli ani na technologii REVlite, která představuje lehkou mezipodešev běžecké obuvi.

My image 5Tenisky New Balance

Dokonalost v každém detailu. Nenechte se však mýlit, v portfoliu značky není pouze ryze sportovní běžecká obuv. Najdete zde modely, které jdou ruku v ruce s aktuálními trendy a lze je nosit ke kabátu, k sukni, k šatům, do práce i do města. Jsou velmi pohodlné, lifestylové. Tuto obuv si zkrátka zamilujete. Nejsou to pouhé tenisky, ale životní styl plný nových naběhaných kilometrů, vysoké tepové frekvence, zábavy, svěžesti ve vašem šatníku.

 

 

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru