Divoký Cavalli Just Cavalli

11. 3. 2016

Roberto Cavalli, revolucionář ve světě módy, se narodil v roce 1940. Jeho stopa je nesmazatelná, jeho objevy posunuly designový svět o pořádný kus dopředu a jeho hvězda stále stoupá. 

Ital Roberto Cavalli se narodil v místě, které předurčuje k lásce k výtvarnému umění, v toskánské Florencii.  Geny v jeho případě zjevně pracovaly na výbornou. Práce Cavalliho dědečka, Giuseppe Rossiho, je dodnes vystavena ve slavné galerii Uffizi. Cavalli vystudoval Art Institute se zaměřením na textilní tisk. Už jeho studentská práce - série s květinovým potiskem na úpletu zaujala pozornost velkých italských výrobců punčochového zboží a bylo jasné, že v šedi průměru nezůstane.

 My image 3Just Cavalli KošileJust Cavalli JeansJust Cavalli MikinaGant Boty

Zlom nastal v roce 1970, kdy vymyslel a nechal si patentovat postup tisku na kůži. V srdci módy - Paříži - způsobil poprask. Dal se do spolupráce s Hermes a Pierre Cardin, a pak už úspěch střídal úspěch. Na přehlídkových molech bodovaly jeho potištěné jeansy, intarzie kůže, brokáty a divoké potisky. Netrvalo dlouho a v roce 1972 si v Saint-Tropez otevřel první vlastní módní butik. 

 My image 2Just Cavalli Košile

O dvacet dva let později v Miláně představil Cavalli první takzvaně pískované (bělené kontroverzním pískováním) džíny. Otevřel butiky v Saint Barth, ve francouzském Karibiku, v Benátkách a na mnoha dalších místech. Kromě hlavní linie, jež se prodává ve více než padesáti zemích světa, Roberto Cavalli navrhuje linii Just Cavalli, se naplno rozjela na konci devadesátých let. Je zaměřená především na mladé zákazníky a zahrnuje pánské i dámské oblečení, doplňky jako brýle, hodinky, šperky, parfémy, spodní prádlo a plážové oblečení. Pracovala pro něj například i česká top modelka Karolína Kurková.

My image 2Just Cavalli JeansJust Cavalli Tričko

Italská módní ikona však nesklízí jen úspěchy. Například v roce 2004 se dostal do konfliktu s hinduistickou komunitou, protože pro řadu dámského spodního prádla použil motivy hinduistických bohyní. Sérii nakonec musel stáhnout a omluvit se.

Roberto Cavalli si vzal za manželku finalistku Miss Universe 1977, kde byl sám porotcem. Dohromady má pět dětí ze dvou manželství, z nichž některé kráčí v jeho stopách na poli módy. Just Cavalli hraje na notu všem, kteří se nebojí být sami sebou a jít proti proudu. Je to nespoutanost vycházející z divokých vzorů, je to mladistvost, která provokuje a je to volnost plná působivých střihů od těch největších mistrů.

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru