Giorgio Armani Jméno, které znamená styl

1. 10. 2015

Co se vám vybaví, když se řekne Armani? Parfémy, padnoucí pánská saka a rafinovaná ženská elegance? Správně! Tím vším je značka Armani proslulá po celém světě. Příběh jejího zakladatele, dnes jednaosmdesátiletého Giorgia, je však jako vystřižený z amerického filmu.

 Během Armaniho dětství to na kariéru jednoho z nejbohatších návrhářů opravdu nevypadlo. Jako syn chudých rodičů žijících v ospalém italském městě se jeho kreativita projevovala maximálně v tvorbě hliněných figurek. Později mu uhranul lesk a sláva hollywoodských hvězd z černobílého plátna kin a bylo rozhodnuto, že se Giorgio bude realizovat v práci s krásnem. „Kdybych se nestal návrhářem, byl by ze mě architekt nebo bych točil filmy,“ prozradil v jednom z mnoha rozhovorů.

Armaniho kariéra začala u obchodního domu La Rinascente na pozici aranžéra výloh. Po práci však ještě asistoval módnímu fotografovi a skicoval jednotlivé kusy oblečení pro známější italské značky. Nepolevit v navrhování se mu vyplatilo a zejména jeho pánská saka se sportovní siluetou mu přinesly skutečný věhlas. V roce 1980 si herec Richard Gere ve filmu Americký gigolo oblékl sako Armani a oblek této značky se ze dne na den stal synonymem pro lidi z byznysu a uniformou bohaté smetánky. K otevření vlastního obchodu v Hollywoodu měl Giorgio jen malý krůček, který mu pomohl realizovat partner a architekt Sergie Galeotti – ten však o necelých pět let později podlehl nemoci AIDS.

Dnes značka Armani vlastní několik módních řad – od Armani Jeans, přes Armani Baby až po nejdražší haute-couture. Obléká všechny světově proslulé italské sportovce, monackou knížecí rodinu i manžele Beckhamovi. Naposledy Giorgio šokoval módní svět, když pro svou přehlídku odmítl příliš hubené modelky. Značka Armani tak odstartovala boj proti mentální anorexii na přehlídkových molech. Giorgio jako milovník krásných věcí však rozšiřuje svůj byznys i o Armani nakladatelství, květinářství nebo cukrovinky. A až budete mít cestu do Dubaje nebo Milána, můžete se ubytovat v jednom z Armani hotelů, ze kterých prý přímo dýchá, čí jméno nesou. 

Objevte módní řadu Armani Jeans a Emporio Armani.

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru