Hugo Boss Symbol úspěchu, elegance a mužnosti

26. 4. 2016

Známé latinské rčení praví: “Nomen omen”, a  znamená “jméno je znamení”. To potvrzuje i Hugo Ferdinand Boss. Rychle se stal návrhářem s velkým N, a to zejména v německém oděvním průmyslu. Firma, jež nese jeho jméno, je přes různé peripetie stálicí a hegemonem módních kruhů po celém světě. Za dřinou, nelehkými časy a tvrdou prací stojí člověk, díky kterému dnes být Boss něco znamená.


Slušnost a kvalita, na tom si zakládal Hugo Ferdinand Boss
Na konci osmnáctého století se ve švábském Metzingenu narodil do rodiny obchodníků s textilem, Heinricha a Luisy Bossových syn Hugo Ferdinand. Od začátku bylo jasné, že jeho budoucnost je v rodinném podniku a že to bude budoucnost veliká. V roce 1924 otevřel Hugo F. Boss svou první textilní manufakturu. Ručně se tu vyráběly všechny myslitelné oděvy. Na konci dvacátých let Bossova továrna ustála hospodářskou krizi a jako jedna z mála fabrik dokonce dokázala i rozšiřovat své působení.

My image 1Polo triko Hugo Boss Green

Za druhé světové války pak svou činnost zaměřil Hugo F. Boss hlavně na výrobu armádních oděvů, z čehož se v poválečných letech musel zpovídat. V jeho prospěch mluvilo především to, že i když zaměstnával nuceně nasazené, vždy se staral o jejich dobré životní podmínky a choval se k nim velmi slušně. Oděvní firma tedy svým válečným angažmá neutrpěla. Především proto, že za ní, vedle respektovaného vedení, vždy stála také kvalita materiálu a prvotřídnost zpracování.

My image 2Tepláky Hugo Boss Green, Tenisky Hugo Boss Orange

Bratři, jak se patří
V roce 1948 Hugo F. Boss zemřel. V padesátých letech minulého století textilka opět pomalu začala s výrobou civilního oblečení, především pánských obleků. V té době již řídil továrnu manžel Bossovy dcery, Eugen Holy. V roce 1969 ji převzali bratři Joachen a Uwe Holy a jejich dílo už všichni známe.

My image 3Košile Hugo Boss Orange, Slim Kraťasy Hugo Boss Orange, Tenisky Hugo Boss Orange

Tihle sourozenci dotvořili symbol kvality oděvního průmyslu a pod jejich rukama vyrostla jedna z nejznámějších módních značek na světě. Střízlivá a jednoduchá elegance. Dokonalé střihy. Bezchybné provedení. Prvotřídní materiály. To jsou atributy Hugo Bosse, dnes už nejen výrobce pánské módy. Nabízí kolekce i pro ženy, sluneční brýle, módní doplňky, obuv či parfémy.

My image 4Košile Hugo Boss Orange, Kalhoty Hugo Boss Orange, Tenisky Hugo Boss Orange

Ti, kteří oblékají Hugo Boss nenosí jen kvalitní oděvy. Oblékají styl, jenž vyjadřuje i životní postoje suverénních a úspěšných lidí. Těch, kteří velmi dobře vědí, co chtějí.

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru