BIBLOO by Barbara Nesvadbová: Když móda, tak pro dobrou věc

24. 11. 2016

Móda má mnoho podob. My ji tentokrát svěřili do rukou Barbary Nesvadbové. Ženě, která svět módy zná jako své boty. Není divu, už čtrnáctým rokem vede z pozice šéfredaktorky českou verzi jednoho z nejvýraznějších módních magazínů Harper´s Bazaar. A i když sama tvrdí, že módu nosit neumí, se speciálně navrženou kolekcí BIBLOO by Barbara Nesvadbová si poradila skvěle. Nakombinovala totiž hravost, dekadentnost a Bazaar Charity fond.


Lásky podle Barbary
Jestli je něco unikátní na umělecké tvorbě, tak to, že vychází ze života autora. Jinak tomu není ani u Barbary. „Mám pár věcí, které neustále točím a v mírných obměnách nakupuji identické kousky. Jen několik věcí mi za tu víc, jak dekádu zůstalo pod kůží, tak jsem se je snažila za nesmírně veliké pomoci návrhářky Markéty Kopecké zrealizovat,“ popisuje základní myšlenku kolekce Barbara.

My image 1Karenina body

Na vnitřní straně každého kusu šatů dokonce najdete text z Báry nové knížky Laskonky. Kousky „nepodléhají vkusu, době, ani trendům. Jsou to takový moje stálice a lásky, o kterých jsem přesvědčena, že mohou slušet skoro každé dívce, nebo ženě a jako bonus zkrášlují ty středoevropské křivky,“ dodává s úsměvem.

My image 2
Wing šaty

Jeden kousek = jeden dobrý skutek
Celá kolekce má ale daleko hlubší význam. Už dvanáct let spolupracuje Barbara s organizací Etincelle, která zaměstnává mentálně handicapované spoluobčany. „Myslím, tedy ne, jsem absolutně přesvědčena, že když umožníte lidem z ústavů, či z chráněných bydlení chodit do práce, pak se absolutně zlepší jejich životní kvalita, jejich každoden,“ popisuje Barbara.

My image 3O´hara kalhoty, De Merteuil Frak

Netrvalo dlouho a po několika úspěšných projektech vznikl Bazaar Charity fond, který má možnost každá žena podpořit. Zakoupením jakéhokoli kusu oblečení z kolekce totiž pomůže k zafinancování procedur Elen Szymanzské v rehabilitační klinice Axon.

My image 4I když má kolekce BIBLOO by Barbara Nesvadbová charitativní podtext, nečekejte nic usedlého. Kromě běžného oblečení totiž narazíte i na dekandentní doplňky jako je obojek, maska nebo poutko na zápěstí. A je to trefa do černého. Doslova. Jinou barvu totiž v kolekci nenajdete. Je nenápadná, elegantní, svá, uniformní, navržená tak, aby vás bavila, a už teď ji můžete najít přímo na našich webových stránkách.

 
 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru