Příběh značky Versace

6. 11. 2017

Itálie byla vždy považovaná za mekku módy. Právě odtud pochází ty nejvytříbenější módní značky. V našem e-shopu najdete jednu z nejznámějších módních ikon – značku Versace, které vdechl život talentovaný Gianni Versace. Gianni už jako malý trávil hodně času v ateliéru své matky, která vlastnila salón. Móda ho odjakživa doslova fascinovala a už v deseti letech navrhl první šaty.

My image 1

Módní přehlídka na počest Gianniho
Letos je to 20 let od tragické smrti jednoho z nejúspěšnějších módních návrhářů všech dob. To byla také skvělá příležitost uctít jeho památku právě na módní přehlídce v rámci milánského Fashion weeku, která se konala v italském Miláně. Přehlídka byla opravdu pestrá, objevily se zde modely, které zaujaly na první pohled. Nechyběly výrazné barvy a vzory, které přesně vystihují styl Versace. Jednotlivé modely předvedly také supermodelky z 90. let, se kterými Gianni rád spolupracoval.

Své stále dokonalé křivky tak předvedly Cindy Crawfordová, Naomi Campbellová, Claudia Schifferová, Carla Bruniová a Helena Christensenová. Modelky oblékly nádherné antické róby ve zlaté barvě. Mezi dalšími módními kousky nechyběly zvířecí vzory, vysoké rozparky, hluboké dekolty a samozřejmě také speciální Gianniho potisk, který v sobě snoubí prvky moře, mušlí a hvězdic.

My image 2

Střípky z historie
Aby mohl své ambice naplnit, odstěhoval se do Milána, města, které se proslavilo módou. Začal zde navrhovat oblečení pro známé módní domy, kterými jsou Genny, Callaghan či Complice. Jeho styl byl osobitý, velmi originální a rozhodně ne nudný. 

Jeho cíl byl však jinde. Založit si vlastní značku. To se mu podařilo v roce 1978. Společně se svým bratrem si Gianni založil vlastní značku s logem medúzy. Brzy na to představil dámskou kolekci ušitou z kůže, která byla velmi výstřední a sexy. A tím je značka Versace dodnes. Všechny modely evokují mladistvost, nespoutanost, mají v sobě notnou dávku sexappealu a drzosti. 

Gianni dokázal to, co dosud žádný jiný návrhář neuměl. Kombinovat zdánlivě nekombinovatelné tak, aby to vypadalo skvěle. Hrát si s barvami, vzory a styly. Řídil se heslem: „Styl má smysl jen tehdy, když je váš vlastní“.

Bohužel v roce 1997 došlo k tragédii. Gianni byl v Miami zastřelen u svého domu v 51 letech. Jeho společnost však žije dál. Vedení se ujala jeho sestra Danatella, která ji řídí dodnes.

My image 3

V kolekcích Versace se nyní objevují také parfémy, módní doplňky, a hlavně velmi oblíbené kabelky. Versace Jeans najdete v naší nabídce, kde si můžete vybrat z originálních kousků. Za pozornost stojí zejména překrásné dámské kabelky, které jsou symbolem luxusu a jedinečnosti. Móda s lehkou dávkou extravagance a puncem luxusu, to je Versace. Vyberte si z naší nabídky Versace, Versace Jeans nebo Versace Collection

Napsala pro vás: Sára Šimáčková
Zdroj fotek: Pinterest

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru