Muži s uzlem

26. 10. 2015

Vedle plnovousu je culík v pánské péči o zevnějšek jedním z největších trendů posledního roku. Kde se ale vzal a kdo ho nosil jako první?

Základem pánského drdolu, či v kratší variantě uzlu, jsou vyholené boky a dlouhé vlasy na temeně hlavy. Jednoduchý styling vytvořený uhlazením vlasů a stažením gumičkou, má překvapivě nespočet video návodů, jak si na hlavě svázat malý uzlíček vlasů. Muži s drdolem se stali pojmem, který má několik instagramových profilů i účtů na tumblr - najdete je pod heslem „men bun“ nebo „top knot“.

 My image 1

Bunda Replay / Svetr Franklin&Marshall

Možná si tento účes spojujete s hipstery, ale ti rozhodně nebyli první. Předběhl je už v roce 2003 David Beckham, který tou dobou běhal po hřišti v delší variantě tohoto účesu. Samotný David ale celý účes nejspíše odkoukal od příslušníku všemožných primitivních či indiánských kmenů. Uzel z vlasů nosí i náš oblíbený model Mirek, kterému podle nás velmi sluší. Proto jsme ho v něm nafotili i na produktových fotografiích našeho e-shopu. 

Se strništěm, s plnovousem nebo s hladkou tváří – páni, nosíte uzly? A co ženy – líbí se vám tento účes?

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru