Barva roku 2018 ULTRA FIALOVÁ

27. 12. 2017

Společnost PANTONE, přezdívající se jako univerzální řeč barev, vyhlásila rok 2018 rokem ultra fialové. Proč zvolila společnost PANTONE právě tento odstín? To se dozvíte v našem průvodci o této barvě. Seznamte se. Přichází ultra fialová!

Dramaticky provokativní a zároveň zamyšlená, taková je ultra fialová barva roku 2018. Fialová je symbolem originality, vynalézavosti a vizionářského myšlení, které nás nutí myslet na budoucnost. Pojí se také s vesmírem a jeho tajemstvím, novými objevy a inspiruje touhu objevit mimozemský život.

Purpurová je také symbolem kontrakultury, nekonvenčnosti a umělecké brilantnosti. Hudební ikony jako Prince, David Bowie a Jimi Hendrix přenesli fialovou do popředí západní pop kultury jako osobní výrazy individuality. Jemná a plná emocí, hloubka PANTONE 18-3838 ultra fialové symbolizuje experimentování a vystoupení ze své komfortní zóny a podněcuje jednotlivce, aby si představili svoji jedinečnou cestu na zemi a posunovaly hranice.

 My image 1

Historicky je ultra violet spojována s mystičnem a duchovní kvalitou. Barva je často spojena s praktikami vnímavosti, které nabízejí vyšší půdu těm, kteří hledají útočiště z dnešního nadměrně stimulovaného světa. Použití purpurově osvětleného osvětlení v meditačních prostorech a dalších místech pro shromažďování energií energizuje společenství, které tam shromažďují a inspirují spojení.

Napsala pro vás: Sára Šimáčková

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru