Andy Warhol Na triku

28. 10. 2015

Pepe Jeans uvedl na trh kolekci oblečení s díly Andyho Warhola. V současné době ji přinášíme i my vám. Které z triček si vyberete? Andyho portét nebo pop artovou Monu Lisu?

My image 2

Podivín s blonďatou parukou, vrstvou make-upu, velkými brýlemi a věčný snílek, který se proslavil obrázkem plechovky s rajčatovou polévkou. Díky němu se stala nesmrtelná a on spolu s ní. Prý namaloval právě ji, protože po dlouhou dobu nejedl nic jiného. Ve svých dílech často zachycoval to, co milovaly lidské masy - uznával Coca-Colu, zbožňoval peníze a obdivoval hvězdy filmového plátna. Proto v kolekci triček od Pepe Jeans najdete i portrét Marilyn Monroe, Elvise Presleyho či znaky dolaru. Chybět nesmí ani typické Warholovo autoportréty s rozcuchanými vlasy, z fotobudky i z newyorské metropole, ve které prožil celý svůj umělecký život. 

My image 3

Stejně tak jako je pro Andyho tvorbu typický New York, je to i jeho ateliér, domov a místo uměleckých večírků – The Factory, vytapetovaná stříbrným alobalem. Prostor, ve kterém se potkávali všichni, kteří se v šedesátých letech živili hudbou, filmem nebo výtvarným uměním. A mezi nimi Andy Warhol, jehož předci pocházeli ze Slovenska, zkrátil své původní jméno Varhola, vše si fotil na malý fotoaparát a nápady nahrával na diktafon. 

Jak kdysi řekl Andy Warhol: "Každý si jednou užije svých patnáct minut slávy." Užijte si je tedy v jeho tričku od Pepe Jeans.

My image 3

 

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru