Desigual uvádí: znovuzrození ikony

22. 8. 2018

Móda je o sebevyjádření, pocitu sebejistoty, o příbězích stojících za jednotlivými kusy i lidech, kteří je tvoří. Přesně to v sobě spojuje Iconic Jacket Mickey od Desigual. Vintage ikona, která právě zažívá své znovuzrození. Světlo světa totiž spatřila poprvé již v roce 1984.

Jacket Mickey byla vůbec první bundou, kterou pro Desigual Thomas Meyer vytvořil. Jak se v 80. letech slušelo a patřilo, byla džínová, hodně oversize, unisex a Mickey Mouse na zádech rozhodně nebyl zamýšlen pro děti. Rebelský nádech a důmyslné zpracování byly těmi správnými ingrediencemi.

Móda od té doby nabrala směr vstříc fast fashion – velkovýroba, přesun manufaktur do větších továren a zemí s levnou pracovní silou či využívání méně nákladných syntetických materiálů umožnily přístup k módě prakticky všem. Ve většině případů se tak ale vytratila originalita i kvalita.

To však neplatí o Desigual a už vůbec ne o jejich znovuzrozené ikonické Jacket Mickey. Za každým kusem stojí hodiny poctivé ruční řemeslné práce - od výběru materiálu přes precizní střihy, samotné šití až po aplikaci knoflíků či kožených detailů. Vše se odehrává v malých barcelonských dílnách a s ohledem na udržitelnost – např. recyklací materiálů. Každý kus se totiž skládá z jednotlivých odstřižků džínových kalhot (takže doslova denim on denim) a je tak naprostým originálem, což dokládá sériové číslo na štítku každé bundy.

Manžety na rukávech, lemy kapes a zadní část v úrovni pasu tvoří kožené detaily, a to v černé, stříbrné, modré nebo červené variantě. Už tak jedinečný kousek je tedy možné ještě více personalizovat a podtrhnout tím individuální styl. A protože v Desigual myslí opravdu na všechno, kromě samotné Mickey nášivky na zádech se Disney ikona skrývá také na uvnitř, jako potisk podšívky.
Radost pohledět. Radost nosit!

 

Tento exemplář bychom ve svém šatníku chtěli všichni, limitované možnosti jeho výroby nám ale bohužel neumožňují produkt prodávat online. Pouze pro vás jsme však získali jeden kus a vy se tak můžete těšit na září - brzy se dozvíte proč. 

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru