Jak jednoduše udržet bílé tenisky bílé? Máme 6 rad!

24. 8. 2016

V módní evoluci se stalo něco nevídaného. Bílé tenisky dostaly své místo na výsluní a drží se tam, ne bezdůvodně, hned z několika důvodů. Hodí se ke všemu, jsou pohodlné a v kombinaci s opálenými lýtky jsou opravdu sexy. Platí tu jen jedno základní pravidlo. Musíte je nosit bílé i poté, co s nimi projdete první ulici, druhý park i třetí náměstí plné lidí. Jak na to?

Stačí překročit práh domů, dostat se do chumlu turistů a naše bílé tenisky jsou dějištěm dramatu. Zaručeně na nich ulpí otisky jiných podrážek a z oslnivých botek se stává ušmudlaný pár, který už je sotva trendy. Jak tedy takové situaci předejít?

1. V prvé řadě je třeba říct, že prevence je skvělý start k tomu prodloužit životnost tenisek na několik sezón. Proto impregnace je dle potřeby a v závislosti na počasí vždy tím prvním krokem.

2. Vzít zubní pastu, kartáček a čistit. Tenhle trik se vám možná bude zdát podivný, ale to ještě neznamená, že nebude fungovat. Stejným způsobem můžete očistit i gumové části, které jsou k zašpinění také náchylné. Budete překvapeni, jak tenisky tímto jednoduchým tipem omládnou.

My image 1Tenisky Kenzo

3. Existuje milion šikovných, malých, čistících nástrojů. Výborně fungují vlhčené utěrky. Milovníci bílých tenisek vám zkušeně poradí, že i takovým octem se ne jednoho fleku hravě zbavíte.

4. Pračka až v krajní nouzi! A vlastně ani v té bychom do ní tenisky prát nedávali. I cykly na jemné praní dávají teniskám zabrat. A nejen jim, samotné pračce to také dvakrát nesvědčí. Stejný varovný vykřičník patří i k ručnímu praní. Takové zacházení si žádné boty nezaslouží.

My image 2Tenisky adidas Originals

5. Dešti neporučíte a sem tam vás může sebevětší průtrž cestou z práce zastihnout. Deštník možná ochránil vaši hlavu, boty ale jen ztěží. Aby uschly rychleji, dejte zmačkané papírové ubrousky či noviny dovnitř boty. Budou absorbovat přebytečnou vlhkost a pomohou obuv vysušit.

6. Nenechávejte své bílé krásky venku! K tomu, aby tenisky uschly, potřebují svůj čas a sluníčko tomu nepomůže. Je to stejné jako u člověka, čím déle na slunci, tím více se barva jeho kůže mění. Pěkně je proto uložte do botníku, dokud nebudete mít chuť znovu vyrazit ve svých oblíbených, pohodlných a zářivě bílých teniskách mezi lidi.

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru