Udržte své UGG jako nové. Víme, jak!

25. 1. 2017

Jedněm se příčí, druzí by je nejraději nosili celý rok. Ležérní válenky UGG zaujmou na první pohled, budí pozornost a po právu. Jsou výjimečné, vyrobené z ovčí kůže. Aby takové zůstaly, je třeba o ně náležitě pečovat. Jak?


Když mladý surfista Brian Smith odjel do USA pouze s batohem plným ovčí vlny, začal se psát příběh značky UGG. Právě jejich materiál si získal své příznivce. Vnitřní část je zateplena ovčí kožešinou, které se říká twinface. Boty jsou příjemné na nošení a mají perfektní izolační a hřejivé vlastnosti. Vlna totiž udržuje naše nohy v teple, ale zároveň jim umožňuje snadno dýchat.


Péče znamená ¾ krásy
Aby boty dlouho vydržely a stále vypadaly jako nové, je potřeba jim dopřát určitou pozornost a péči. Všichni ostatně víme, jak to dopadá, když tomu tak není. Máme pro vás pár jednoduchých rad, jak takovým situacím předcházet.My image 1

Recept na správnou údržbu
Pro základní čištění použijte kartáček na useň. Nejen, že jím obuv zbavíte větších nečistot, které na botách ulpěly, ale také změkčíte samotný materiál. Kartáč na useň se vám rozhodně bude hodit. Pořídíte ho ve větších prodejnách s obuví. Na zápach bot použijte lžíci jedlé sody. Vsypte ji do vnitřní části obuvi a nechte působit přes noc. Ráno už jen stačí sodu z boty pořádně vyklepat.My image 3

Boty můžete také očistit jemným navlhčeným hadříkem. Pouze je otírejte, nedřete a netlačte. Aby impregnace na obuv lépe přilnula, měl by být její povrch vlhký. Ne však natolik, aby z válenek kapala voda. Pro důkladně čištění naimpregnujte obuv přípravkem určeným na ovčí kůži. Značka UGG takovéto speciální krémy nabízí a my ji můžeme jen doporučit.

My image 2
Houbičkou vmasírujte čistidlo do povrchu boty. Rovnoměrně, celoplošně a jemně, aby na nich nevznikly nehezké mapy a následně své UGG opláchněte. Pokud se vám boty namočí zevnitř, je důležité nechat je pořádně uschnout. Naplňte boty novinami nebo papírovými ubrousky a udržujte je v teple. Do mokrých válenek si nestoupejte, mohly byste tak poškodit jejich tvar zevnitř.

Jakmile boty uschnou, můžete opět použít kartáč na useň a povrch jemně vykartáčovat. Boty tak znovu získají svou původní krásu a delší životnost.

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru