Vítejte ve světe Karla Lagerfelda

27. 3. 2018

Jen málokdo by neznal světoznámého módního návrháře, podle něhož byla pojmenovaná módní značka – Karl Lagerfeld. Karl je tak trochu excentrický přesto geniální umělec, který vytvořil značku, jež nemá obdoby. Někým obdivovaný, jinými vnímaný jako kontroverzní muž se narodil v roce 1933 v Německu. Pojďme se seznámit s historií oblíbené značky i jejím portfoliem, které je více než pestré.

Jak to celé začalo
Už jako malý kluk měl Karl ambice pracovat ve světě módy. Vystřihoval si postavičky z časopisů a v pouhých 14 letech se rozhodl odjet z Německa a zkusit své štěstí. Vyrazil do Paříže, kde začínal, jak se říká, „od píky“. Zpočátku posílal skici a vzorky látek do soutěží, až se jednoho dne dočkal vítězství v kategorii plášťů. V té době se potkal s dalším výhercem a pozdějším kamarádem Saint Laurentem, který zvítězil jako návrhář šatů. A tím se oběma mužům otevřely dveře do světa módy.

 My image 2

Roky tvrdé práce a dřiny se brzy projevily. Lagerfeld nastoupil k Pierru Balmainovi, od kterého se mnoho naučil. U značky Balmain zůstává až do roku 1958, kdy přešel k Jeanu Patouovi. Také zde získává řadu cenných zkušeností, nicméně práce ho nebavila. Chtěl studovat a uspět po vlastní ose. V 60. a 70. letech se mu dařilo velice dobře a angažoval se na všech frontách. Jeho jméno bylo propojeno se značkou Chloé, kde navrhoval dámské kolekce. V té době šlo o naprostý hit, zejména pak černo-bílé dekorativní modely s oblíbeným šikmým střihem šly doslova na dračku.

Od módy to už bylo jen kousek k parfémům. Navrhoval toho však mnohem více, mimo jiné luxusní kožešiny, kožené bundy, šaty, sukně, boty. Za zmínku stojí například jedinečné rustikální šněrovací kozačky nebo takzvané „automobilové“ šaty. Jeho modely byly netradiční, šokující, někdy až trochu výstřední, ale vždycky se těšily obrovské popularitě, a tak je tomu dodnes.

My image 1

Značka, která má styl
Karl založil svou vlastní značku v 80. letech minulého století a hned vstoupil mezi elitu. Jeho modely byly nápadité, inteligentní a sexy. Možná proto, že měl tak pestré zkušenosti a prošel mnoho značkami, podařilo se mu vytvořit svůj unikátní styl, ve kterém mohl uplatnit celou řadu svých zkušeností. Lagerfeld se nikdy nebál zkoušet nové věci, které se v mnoha ohledech liší. Velmi rád se zaměřuje na neotřelé motivy, jenž zaujmou na první pohled a dávají značce punc jedinečnosti.

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru