Michal Kavalčík "Oblečení neperu, ale nakupuju"

1. 11. 2015

Nikdo mu neřekne jinak než Ruda, přestože se jmenuje Michal Kavalčík a je úspěšným muzikálovým zpěvákem a činoherním hercem. S vtipem na jazyku, kartáčkem na zuby, pastou a hřebenem v ruce se objevil i u nás v Bibloo – prý aby mu to na fotkách slušelo. Během rozhovoru jsme si povídali o jeho přístupu k oblečení a o tom, jestli Michal na Rudu někdy nežárlí.

Nakupujete rád oblečení?
Já jsem ten typ, který vlítne do obchodu, profrčí ho a udělá jeden velký nákup. Moje maminka ze mě šílí, protože mám asi dvě stě kusů spodního prádla a pět set triček. To všechno jsem nenasbíral tím, že bych byl úchylák a musel si každý den koupit nové tričko. Ale v pátek odcházím z domu, přes víkend cestuji a jsem lenivej si to všechno na ty tři dny vyprat, vyžehlit a připravit. 

My image 2

Triko Alcott / Jeansy Replay / Tenisky U.S. Polo Assn.

Namísto praní tedy nakupujete.
Ano. Začínal jsem s jedním košem na špinavé prádlo. Teď už mám čtyři a do praní se dávám až tehdy, když jsou plné. Vždycky se najde někdo, kdo mi řekne „hele, tohle tričko máš nový, to jsem na tobě ještě neviděl“ a já jen „ne, to jsem jen vypral věci, co jsem nosil v květnu, a byly až na dně koše“.

A máte módu rád?
Jo, hodně. Teď když je ten internet a člověk ho má i v mobilu, tak prolétnu i lifestylové magazíny, co se bude nosit. Něco mi utkví v paměti, a pak se podle toho i rozhoduju. 

Takže se módními trendy necháváte ovlivňovat?
Taky. Ale jsem docela konzervativní typ – nejraději mám klasiku, džíny a tričko. Extravagantní věci na sebe dám jen málokdy. Teď frčí na módních přehlídkách polonahé ženy i muži - to u mě vůbec. 

Když jste zmínil klasickou dvojici triko a džíny, oblekům tedy neholdujete?
Obleky mám jen dva a spíš mi visí ve skříni. Jeden jsem si pořídil na svatbu mého kamaráda Miloše Knora, se kterým máme partu Komici s.r.o. Druhý jsem si koupil na premiéru muzikálu Mýdlový princ a myslím, že další si pořídím až tak za dva roky. 

My image 1

Triko Alcott / Jeansy Replay / Tenisky U.S. Polo Assn.

Oblékal jste se takhle vždycky?
Ne tak docela. V pubertě jsem chodil nakupovat do sekáčů. Nosil jsem saka s vyhrnutými rukávy a černou ledvinku. 

Zmínil jste muzikál Mýdlový princ – jakou v něm hrajete roli?
K té jsem přišel jako slepý k houslím. Z obsazení vypadl Pepa Vojtek, protože měl hodně práce s koncerty a nahráváním nové desky. Omluvil se a pan režisér Radek Balaš začal rychle vzpomínat, kdo by mohl toho rockera s chraplákem zazpívat a zahrát. Zavolal mi, že do premiéry zbývají tři týdny, a jestli bych do projektu rychle nenaskočil. Klaplo to. Ostatní herci zkoušeli dva měsíce, já několik dní. Mám krásnou vtipnou roli a zpívám největší pecky od pana Neckáře. Boží.

Není to ale váš první muzikál – hrál jste v Draculovi, v Krysaři. Na jakou roli vzpomínáte nejraději?
O Michalovi se málo ví, že jsem se deset let intenzivně věnoval muzikálům. Vystřídal jsem snad úplně všechny. Měl jsem štěstí, že když skončil jeden projekt, tak mě na konkurzu vzali do dalšího. Šel jsem z muzikálu do muzikálu, ale největší boom pro mě nastal s Hamletem. Hráli jsme od úterý do neděle a v sobotu dvakrát. Po tři roky můj život spočíval v tom, že jsem v 17h30 přišel do Divadla Kalich a skončil jsem v deset večer. Pondělí byl můj jediný volný den. Ale bylo to moc krásné období.

My image 3

Košile Franklin & Marshall / Jeansy Replay / Sandále Geox 

Je nějaká role, do které byste chtěl být obsazen?
Herci většinou říkají, že by si chtěli zahrát Hamleta nebo Cyrana z Bergeracu, ale mě to neláká. Mě obsazují do komediálních rolí – většinou do nějakého týpka s fištrónem, který to umí hrát na obě strany. Ne ani tak blbečka s IQ šedesát, ale spíš chytrého blbečka. Ve finále je to vždy směs Rudy a Michala – takový blíženec. Ale hodně mě lákají bossové a mafiáni. Svině se hrajou nejlíp.

Není vám líto, že postava Rudy zastiňuje Michalovy úspěchy?
Takhle to na světě chodí. Jednou zazáříte v tom, pak si vás lidi pamatují v onom. Osm let jsem hrál v muzikálu Cikáni jdou do nebe v Divadle Bez zábradlí a lidi mi říkali „já jsem na tom byl pětkrát, já sedmkrát“. Měli jsme pokaždé vyprodáno a dnes je to projekt, na který si možná jen málokdo vzpomene. Něco přijde, něco odejde. Nikdy jsem moc neřešil, že by byl Ruda moc vidět a Michal byl někde v pozadí. Teď Michal dobývá muzikálovou a činoherní scénu, chystám další projekty. Myslím, že se Ruda s Michalem ideálně vyvažují. 

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru