Říjen Co se událo ve světě módy

3. 11. 2015

Je tu opět další várka událostí ze světa módy, které by vás rozhodně neměly minout. Kdo měl nejbláznivější přehlídku roku, proč značku Dior i Lanvin čeká velká neznámá, a komu se daří v modelingu? 

My image 6

O poslední přehlídce na jaro-léto 2016 od amerického návrháře Ricka Owense píší všechny časopisy. Ne ani tak pro udání nových dech beroucích módních trendů, ale pro šokující ztvárnění. Na mole se procházeli i dva modelové najednou, což není nic tak neobvyklého. Až na to, že jeden nesl toho druhého na svém těle – připoutaného hlavou dolů. Všichni se šokovaně ptali, co to má znamenat. Rick ale ve všech rozhovorech s chladnou tváří mluvil o svém záměru ztvárnit silné lidské pouto mezi dvěma lidmi - ať už jde o přátele, sourozence či mateřskou lásku. 

My image 3

Pokud už mluvíme o nejšokující přehlídce, měli bychom zmínit i tu nejkrásnější. Tou se bez pochyby stalo defilé módního domu Dior. Tentokrát se uskutečnilo na dvoře bývalého královského paláce v Paříži, Louvru. A již entrée bylo velkolepé – vstupovalo se totiž nikoli do stanu, ale do kopce, který byl porostlý tři sta tisíci modrými květy. Kreativnímu řediteli Rafu Simonsovi se tak opět podařilo zazářit. O to šokující byla zpráva, že se po třech letech rozhodl francouzský módní dům opustit a stáhnout se do soukromí. 

My image 2

Zcela jistě znáte české topmodelky, které sklidily úspěch i v zahraničí – Eva Herzigová, Karolína Kurková, Petra Němcová. Mezi ně za několik let přibyde i jméno Barbora Podzimková. Ta vyhrála minulý ročník světové modelingové soutěže Elite Model Look a letos jsme si jí mohli všimnout na přehlídkách pro značky Dior, Prada, Alexander McQueen i MiuMiu. Tleskáme a držíme palce.

My image 1

Alexander Wang ukončil své působení kreativního ředitele značky Balenciaga. A to přehlídkou, která vypadala zcela jinak, než by kdokoli čekal. Namísto neoprenových oversized střihů se po mole procházely modelky v zářivě bílých modelech pošité křehkou krajkou. Alexander plánuje založit svou vlastní značku a výsledku se nemůžeme dočkat.

My image 7

A aby oněch odchodů nebylo málo, k Wangovi i Simonsovi se přidal Alber Elbaz, kreativní ředitel módního domu Lanvin. Vedl ho dlouhých čtrnáct let, během kterých mu dokázal vtisknout vlastní neodmyslitelný rukopis. Příčinou jsou prý neshody mezi vedením značky a samotným návrhářem. Ten se na nedávném večírku Fashion Group International v šestnácti minutovém projevu vyslovil o svých začátcích v módním průmyslu, do kterého vstupoval s „velkými sny“ a jak je znechucen, že jsou dnes kreativní ředitelé pouhými „image-makery“. Co má Alber Elbaz dále v plánu, nikdo neví, a kdo po něm převezme místo kreativce v Lanvin, je též velkou neznámou. 

My image 5

Karl Lagerfeld stále pokračuje v linii tematických přehlídek. Po kavárně, kasinu a supermarketu to bylo Chanel Airport. Opět jsme mohli vidět velkolepé kulisy a účast těch nejlepších modelek světa. Ty se za zvuku vznášejících se letadel procházely v typických Chanel kostýmcích, stříbrných botách a zrcadlových brýlích.

My image 4

Slovenského modela Filipa Hrivňáka nebylo možné si tento rok nevšimnout. Objevoval se na módních přehlídkách největších světových značek, byl hvězdou jarního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, a uhranul nám v poslední kampani značky DSQUARED2. V říjnu ho magazín GQ vyhlásil Modelem roku 2015 a neustále si drží svou třetí příčku v seznamu TOP 50 modelů světa. 

A jaké události nám přinese listopad? Nechme se překvapit.

Mohlo by vás zajímat

 • BIBLOO VIP
  Užívejte si nakupování s exkluzivními výhodami.
 • Doprava zdarma
  Doprava zdarma i v případě výběru dopravy BIBLOO EXPRESS.
 • Až 60 dní na vrácení
  Zboží můžete vrátit do 60 dní bez udání důvodu.
 • Doručení druhý den
  Při objednávce realizované do 14 hod. odesíláme zboží ještě tentýž den. Zboží byste tedy měli obdržet nejpozději do 2 pracovních dnů.
 • 222 701 000
  Jsme vám k dispozici
  v pracovní dny
  mezi 8:00 – 17:00 hod.
 • Ověřeno zákazníky
  Těší nás, že se k nám často vracíte, máme 99 % spokojených zákazníků.
Nahoru